Tip na knihu: What Paintings Say. 100 Masterpieces in Detail (Rose-Marie a Rainer Hagen)

 

Jelikož dnešní tip na knihu obsahuje cizojazyčný titul, pravděpodobně nepotěším čtenáře, kteří angličtinou nevládnou. Nebo také ano, skvělá kniha může být vynikajícím podnětem, motivujícím ke studiu cizího jazyka. 🙂

Kniha What Paintings Say s podtitulem 100 Masterpieces in Detail vyšla v nakladatelství Taschen. V jednotlivých kapitolách titul rozebírá sto světoznámých malířských děl, přičemž se soustředí na jejich ikonografický rozbor. Čtenář se může dočíst o symbolismu v obrazech od autorů jako Jan van Eyck, Hans Memling, Sandro Botticelli, Hieronymus Bosch, Albrecht Dürer, Lucas Cranach starší, Jacques-Louis David, Edgar Degas anebo Marc Chagall. Kompletní seznam analyzovaných uměleckých děl lze nalézt na stránkách nakladatelství zde.

Ikonografický rozbor obrazů je důležitým prostředkem k chápání jednotlivých děl, která pomáhá zasazovat do diskursu platného v době, kdy k zrodu díla došlo. Rose-Marie a Rainer Hagenovi pomáhají čtenářům dívat se na umělecká díla odlišným pohledem, zkoumat detaily, odhalovat symboly a dávat je do kontextu s informacemi o době, kdy vznikala. Skryté významy často překvapují tím, jakým na první pohled nenápadným způsobem z obrazu dělají svědka tehdy aktuální politické situace.

Pokud si chcete titul What Paintings Say pořídit, můžete tak učinit prostřednictvím e-shopu BookDepository (na tomto odkaze), který nabízí poštovné do všech koutů světa zdarma.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.