Seminář: Večerní škola poezie – Básník Ticho

Seminář poezie se uskuteční v 1. pololetí roku 2018/19. Přednášky a literární dílna budou probíhat v pražském klubu Jiný Kafe (Táboritská 1076/9, 130 00 Praha 3) každý druhý čtvrtek v měsíci kromě října, který bude 3. čtvrtkem, tedy 13. 9., 18. 10., 8. 11., 13. 12. vždy od 20.00. Termíny jsou závazné a bez náhrady. 

Paušální školné se nevybírá, vstup na jednotlivé večery je 100 Kč. E-konzultace jsou poskytovány zdarma (pouze do konce roku). Přednáška s literární dílnou budou delší než 45 minut, přiměřeně podle potřeb, znalostí a zájmu talentovaných adeptů.

Obsahem 1. večera bude především odpověď na otázku: Co je to poezie? Tvorba smysluplného verše a básnická idea.

Obsah 2. večera se bude točit kolem básnického výrazu, básnické myšlenky, básnického obrazu a básnické situace, inspirace a motivace.

3. večer by měl být zasvěcen poetikám a atraktivním tropům, chytlavým makrům a čtivému vyjádření emocí.

4. večer tématům, motivům, skladbě a pointě.

Lektorem semináře je Básník Ticho.

Pro zájemce přidáváme odkaz na facebookovou událost k akci.


BÁSNÍK TICHO

S osmi vyprodanými („náročnými“) tituly je Ticho bez diskuze mistrem lyrických oborů. Jeho básně byly přeloženy do polštiny, němčiny a španělštiny, pravidelně vystupuje v zahraničí. Výsledky zaznamenal i jako lektor.
Jsem teď přesvědčen, že seminář má smysl a hodnotu, jinak bych se na něj vykašlal stejně jako loni. Výrazné výsledky literární dílny, kterou jsem měl možnost realizovat, mě přesvědčily, že se nejedná o maření času, ale o něco,co intenzivně směřuje dopředu. Je to něco, co stojí za pár slov.“ Básník Ticho.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.