Warning: Undefined array key "status" in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/easy-facebook-likebox.php on line 68

Warning: Undefined array key "status" in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/easy-facebook-likebox.php on line 94

Warning: Undefined array key "status" in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/easy-facebook-likebox.php on line 232

Warning: Undefined array key "status" in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/easy-facebook-likebox.php on line 234

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/instagram/admin/includes/class-esf-insta-skins.php on line 135

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/instagram/admin/includes/class-esf-insta-skins.php on line 135

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/facebook/admin/includes/efbl-skins.php on line 151

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.l-revue.cz/www/wp-content/plugins/easy-facebook-likebox/facebook/admin/includes/efbl-skins.php on line 151
Calendar | L-revue

Calendar

Pro
16
Ne
Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850–1950
Pro 16 2018 – Bře 17 2019 celý den
Alfons Mucha: Na břehu (kolem 1900), akvarel na papíře

Více informací o výstavě naleznete na tomto odkaze na našich stránkách, popřípadě na stránkách Národní galerie v Praze.

Úno
26
Út
Představení knihy Váha inkoustu od Rachel Kadishové
Úno 26 @ 6:00 pm

V úterý 26. února 2019 se můžete zúčastnit představení knihy Váha inkoustu od spisovatelky Rachel Kadishové

Dvě ženy, které od sebe dělí celá staletí – churavějící profesorka historie, které se naskytla příležitost prozkoumat vzácné židovské rukopisy nalezené v tzv. genize jednoho londýnského domu, a příběh židovské dívky, která v 17. století přichází do Londýna se slepým rabínem a dostává svolení působit jako písařka. Nejnovější román americké židovské autorky Rachel Kadishové vypráví o obětech, které obě ženy musely podstoupit, aby naplnily svá životní poslání.

Rachel Kadishová je spisovatelka a profesorka tvůrčího psaní. V souvislosti se svým původem se zabývá tematikou židovství a za své texty obdržela mnohá ocenění, například John Gardner Fiction Book Award nebo Koret Jewish Book Award. Vyučuje na Lesley Univer­sity a žije nedaleko Bostonu. Román Váha inkoustu je jejím třetím literárním dílem a kromě značného čtenářského zájmu si za něj od serveru Amazon vysloužila ocenění Kniha roku a deník Usa Today ho zařadil na seznam bestsellerů.

Román představí jeho překladatelka Zora Freiová a redaktorka Ivana Šelešovská, vybrané úryvky přečte Taťána Medvecká.

Kniha bude na místě k prodeji za zvýhodněnou cenu.

Bře
1
Knižní festival Ostrava (1. 3. – 3. 3. 2019)
Bře 1 @ 10:00 am – Bře 3 @ 4:00 pm

Knižní festival Ostrava se koná ve dnech 1. 3. 2019 – 3. 3. 2019.    

 

Pátek    10:00 – 18:00

Sobota  10:00 – 18:00

Neděle  10:00 – 16:00

 

Novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky na Knižním festivalu, který se bude konat 1. – 3. března v Ostravě na Černé louce v pavilonu A. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program, autogramiády, setkání s autory, workshopy, přednášky, odpočinkovou zónu s kavárnou či zónu pro děti. 

Program festivalu

V roce 2019 slavíme 30 let od pádu totalitního systému a témata spojená s posledními třiceti lety také budou reflektována v rámci doprovodného programu. Ten bude rozdělen do 2 na sobě nezávislých scén.

Scéna s názvem Voices of Freedom bude tematicky rozdělena do jednotlivých dnů:

Pátek    1. 3.: Komiks, sci-fi a fantasy

Sobota 2. 3.: Média a komunikace

Neděle 3. 3.: Lidská práva a svoboda

Na druhé scéně budou vystavující nakladatelé, vydavatelé a distributoři prezentovat své autory a publikační novinky, pořádat besedy, přednášky či autogramiády. 

 

Vstupné 

Třídenní vstupné: 

200 Kč  dospělí

100 Kč  děti, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

 

Jednodenní vstupné:

100 Kč  dospělí  

  50 Kč  děti, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů 

  30 Kč  hromadný jednorázový vstup pro školy (minimálně 20 osob) 

Kvě
9
Čt
Svět knihy Praha 2019
Kvě 9 – Kvě 12 celý den

Ve dnech 9. až 12. května 2018 se na Výstavišti Praha bude konat 25. mezinárodní knižní veletrh a literární festival. Čestným hostem je tentokrát Latinská Amerika, hlavním tématem budou paměť a vzpomínky. Prodej vstupenek bude zahájen v březnu 2019.

Významnou událostí v rámci veletrhu bude vyhlášení ceny Jiřího Theinera, která je pojmenovaná po dlouholetém šéfredaktorovi časopisu Index of Censorship. Cena je určena pro žijící osobnosti nebo aktivní instituci působící v zahraničí, která svým počinem či dlouhodobým snažením významně přispívá k šíření a propagaci české literatury mimo Českou republiku. Více informací k tomuto ocenění naleznete na tomto odkaze.

V dostatečném předstihu naleznete na našich stránkách informace k veletrhu. Průběžně můžete sledovat i oficiální webové stránky.

Čvn
29
So
Francouzský impresionismus
Čvn 29 – Říj 13 celý den
Francouzský impresionismus @ Palác Kinských

„Monet měl jenom oči, ale, Bože, jaké oči!“ Těmito slovy ocenil Paul Cézanne svého kolegu Clauda Moneta, který se ve svých obrazech snažil zachytit bezprostřední dojem z určitého okamžiku. Pro něj i další impresionistické malíře byl důležitý osobní prožitek z přírody či města a malba v plenéru. Díla plná světla a barev budou prezentována na výstavě, která představí unikátní sbírku francouzského umění z dánského muzea Ordrupgaard.

Zastoupeni budou především impresionisté jako například Claude Monet, Edgard Degas, Pierre Auguste Renoir, Alfred Sisley, Camille Pissarro, ale zároveň bude možné pozorovat výtvarné přesahy k dalším uměleckým tendencím. Romantickou malbu bude reprezentovat Eugène Delacroix, zatímco realistický způsob zobrazení Gustave Courbet nebo umělci takzvané barbizonské školy, jako byli Jean-Baptiste Camille Corot a Charles-François Daubigny. Ze sbírky obsahující šedesát obrazů vynikají také chef d’oeuvry postimpresionistických autorů Paula Cézanna a Paula Gauguina.

Kurátoři: Petr Šámal, Petra Kolářová

Výstavu pořádá Národní galerie Praha ve spolupráci s dánským státním uměleckým muzeem Ordrupgaard.

Čvc
1
Po
Měsíc autorského čtení (MAČ) – 20. ročník
Čvc 1 @ 12:00 am – Srp 4 @ 11:45 pm
Měsíc autorského čtení (MAČ) - 20. ročník

Měsíc autorského čtení je největším středoevropským literárním festivalem. Vznikl roku 2000 v Brně a časem se rozšířil do dalších měst. Festival zahrnuje dvě hlavní programové linie – jedna z nich, domácí, reprezentuje literatury pořadatelských zemí, druhá pak prezentuje písemnictví země, která je v daném roce čestným hostem (roku 2019 je to Rumunsko). Měsíc autorského čtení tradičně začíná 1. července v Brně a následně se během jednatřiceti dní stěhuje z jednoho pořadatelského města do druhého.

Hlavní program denně nabízí dvě autorská čtení – čestného hosta a zástupce domácí linie. V každém městě se během měsíce představuje minimálně dvaašedesát spisovatelů a spisovatelek. Celkem se odehraje přes tři sta autorských čtení a k tomu doprovodný program. Veškerá čtení je možné sledovat živě online.

Program festivalu a další informace naleznete na jeho webových stránkách: https://www.autorskecteni.cz/

Říj
11
29. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě
Říj 11 – Říj 12 celý den

V pořadí již dvacátý devátý Podzimní knižní veletrh proběhne tradičně v Havlíčkově Brodě v KD Ostrov. Ve dnech 11. a 12. října 2019 se budete moci porozhlédnout po stáncích různých českých nakladatelů od těch největších až po ty spíše regionální. Mottem tohoto ročníku jsou Zločiny a tresty.

Nové informace k veletrhu budou postupně zveřejňovány na jeho stránkách. S předstihem naleznete pozvánku na veletrh i na našem webu.